Novosti

UDRUGA LET ORGANIZIRA IZLOŽBU O ŠTETNOSTIMA PUŠENJA “21 RAZLOG ZA NEPUŠENJE” OD 11. TRAVNJA U IMPORTANNE GALERIJI

LET Vas poziva na otvorenje izložbe postera o štetnostima pušenja pod nazivom “21 razlog za nepušenje” koje će se održati u srijedu, 11. travnja 2007. g. s početkom u 19 sati u Importanne galeriji na Iblerovom trgu BB.

Postavljanjem izložbe o štetnostima pušenja u jedan od najposjećivanijih prostora u gradu, LET želi upozoriti javnost na akutni problem pušenja u Hrvatskoj koja je s 2.086 konzumiranih cigareta po stanovniku godišnje značajno iznad prosjeka Europe sa 1.673 popušenih cigareta po stanovniku na godinu. Pušenje ubija veći broj ljudi nego prometne nesreće, alkohol, ubojstva, samoubojstva i droge zajedno. Od ukupnog broja umrlih zbog pušenja, polovica umire u radnoproduktivnoj dobi, između 35. i 69. godine starosti te gube u prosjeku oko 20 godina života.

Izložba se sastoji od 20 postera različitih autora koje na duhovit i zabavan način progovaraju o ovisnosti o nikotinu te posljedicama konzumiranja cigareta, ali i pasivnog pušenja. Autorska prava za korištenje postera je ustupio američki Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Kontakti: Nedjeljko Marković, dir. razvoja programa, nedjeljko.markovic@udruga-let.hr, 098/1759390.

14.06.2024. 21:41

Europski izvještaj o drogama- 2024.

Snažne sintetičke tvari, nove mješavine droga i promjene obrazaca upotrebe predstavljaju sve veću prijetnju u Europi. Ovo su neki od problema koje je danas istaknuo ...
pročitaj više
08.06.2024. 17:19

Fingiranje demokracije!!!

Digitalnim barijerama protiv sudjelovanja javnosti: Više od 40 udruga traži od Ministarstva uprave da im omogući komentiranje zakona! Organizacije civilnog društva, njih 42 iz cijele Hrvatske, ...
pročitaj više
03.06.2024. 21:45

Dan prava osoba s duševnim smetnjama u Republici Hrvatskoj

Hrvatski Sabor donio je odluku o proglašenju 6. lipnja Danom prava osoba s duševnim smetnjama u Republici Hrvatskoj.   Mentalno zdravlje sastavna je i neizostavna komponenta ...
pročitaj više