Novosti

Savjetovalište za bivše zatvorenike

I zatvorenici su nečiji roditelji. To je činjenica koju ne bismo smjeli zanemariti, kaže Iva Jovović, voditeljica projekta Novi početak. Projekt je to koji želi stvoriti uvjete za što lakši povratak i uključivanje bivših osuđenika u društvo, a provodi ga Udruga za unapređenje kvalitete življenja LET u partnerstvu s Društvom za socijalnu podršku. Savjetovalište za bivše zatvorenike jedna je od usluga koje u sklopu projekta nude, a poseban naglasak je na osnaživanju roditeljskih vještina i
obiteljskih odnosa.

Udruga LET nudi savjetovanje o roditeljskim vještinama i provodi stručne radionice o njihovom unapređenju. Tu bivši zatvorenici imaju priliku osvijestiti svoje postupke i poboljšati komunikaciju te kvalitetu odnosa s djecom i supružnikom. U Društvu za socijalnu podršku bivši osuđenici mogu dobiti savjete o koracima koje trebaju poduzeti po izlasku iz zatvora.

Stabilni obiteljski odnosi motiviraju bivše zatvorenike da se drže podalje od iskušenja ponavljanja kaznenog djela. Ukoliko su osuđenici roditelji, njihovo izdržavanje zatvorske kazne traumatična je epizoda u životu djeteta. Važno je da korisnici imaju priliku otvoreno govoriti o svojim iskustvima, bez osuđivanja’, pojašnjava Jovović.

Da reintegracija počinitelja kaznenih djela u društvo nije laka pokazuju brojke – čak 42 posto zatvorenika su recidivisti. Za sve oblike savjetovanja korisnici se mogu obratiti na adrese udruga: let@udruga-let.hr; podrska@drustvo-podrska.hr.

 

Projekt „Novi početak“ su sufinancirali Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u okviru poziva na dodjelu bespovratnih sredstava „Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja“. 

Vrijednost projekta: 1.197.216,87 kuna.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

 

 

20.02.2024. 09:58

Zagreb Zovi

Zagreb-Zovi  Zaštiti sebe i druge od HIV/AIDS-a, Hepatitisa i drugih krvlju prenosivih bolesti. Anonimno, besplatno i bez pitanja možeš dobiti novi pribor i ostaviti stari. ...
pročitaj više
15.01.2024. 12:24

Mladi i ovisnosti- što pokazuju istraživanja?

Svaki treći srednjoškolac svakodnevno puši Do kraja srednje škole vjerojatno će svaki treći (a u nekim sredinama i svaki drugi) učenik probati marihuanu Mladi koji ...
pročitaj više
11.01.2024. 20:59

Ne dirajte odbačeni pribor!!!

U splitskom kvartu puno narkomanskih igala i šprica. Ljudi bijesni i očajni Piše: Lukrecija Žderić 19:55, 11. siječnja 2024. Link  FOTO: INDEX ODBAČENE narkomanske igle dugogodišnji ...
pročitaj više