Novosti

Priopćenje za medije- Novi početak

Pandemija usamljenosti i izoliranosti: ,,Novi početak’’​nudi savjetovanje bivšim zatvorenicima

Godina  koju  će  svijet pamtiti po pandemiji koronavirusa bliži se svome kraju.

Kada smo 1. siječnja  nazdravljali  i  vatrometom  slavili  ulazak  u  novo  desetljeće,  malo  tko  je  mogao zamisliti  što  će  nam  2020.  servirati. 

Nezaustavljivi koronavirus usmrtio je do sada više od 1,7  milijuna  ljudi,  izazvao  globalnu  tjeskobu  i  milijarde  ljudi  zatvorio  u  domove.  Problem usamljenosti   u   jeku   pandemije   se   produbio.   Zato   je   očuvanje   mentalnog   zdravlja   i podržavanje emocionalne dobrobiti drugih sada posebno važno.

,,Nužna  socijalna  distanca i strah od zaraze donose tjeskobu i usamljenost, a tu je i strah od  neizvjesne  budućnosti.  U  vremenima  smanjenih  druženja  i  ograničenih  kontakata, najteže je onima koji su sami, a suosjećanje i podrška potrebni su i bivšim zatvorenicima’’, istaknula je Iva Jovović, izvršna direktorice Udruge LET.

Prosječno  trajanje  zatvorske  kazne  u  Hrvatskoj  je  13  godina  i  mnogi  zatvorenici  za  to vrijeme  izgube  kontakt  sa  svojim  obiteljima,  djecom  ili  supružnicima.  Upravo  je  podrška okoline nužna za njihovu uspješnu reintegraciju u društvo, dodala je.

Stoga Udruga LET, u partnerstvu  s Društvom za socijalnu podršku, poziva bivše zatvorenike da se, ukoliko im je potrebna  psihološka   ili   bilo   kakva   pomoć,   navedenim   udrugama   slobodno   obrate   za savjetovanje.  

Za   sve  oblike  savjetovanja  korisnici  se  mogu  obratiti  na  adrese  udruga:

let@udruga-let.hr

podrska@drustvo-podrska.hr 

O projektu:

Udruga  za  unapređenje  kvalitete  življenja  LET  i  Društvo  za  socijalnu  podršku  od  srpnja 2019. godine provode projekt Novi početak #novi_pocetak kojemu je cilj stvaranje uvjeta za učinkovitiju resocijalizaciju  i  reintegraciju  počinitelja  kaznenih  djela  u  društvenu  zajednicu.

U  sklopu projekta održan je niz savjetovanja i radionica s naglaskom na resocijalizaciju bivših zatvorenika.

Projekt „Novi početak” sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda u okviru Poziva na dodjelu bespovratnih sredstava Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu u iznosu od 1.017.634,34 kn.

Provode ga udruge LETDruštvo za socijalnu podršku.

Projekt sufinancira i Vladin ured za udruge.

#novi_pocetak

Kontakt osoba: iva.jovovic@udruga-let.hr

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

 

 

 

23.05.2024. 17:22

‘Mame, morate odmoriti!’: Narančasta ribica vašu djecu ovog ljeta vodi na more! Zvuči kao avantura na koju se spremaju likovi nekog crtića Walta Disneya, no ...
pročitaj više
14.05.2024. 22:59

Okrugli stol o mentalnom zdravlju

Savez udruga za mentalno zdravlje (SUMEZ) organizirao je 14.05.2024. u Zagrebu Okrugli stol pod nazivom: Dobre prakse usluga u zajednici za osobe s teškoćama mentalnog ...
pročitaj više
13.05.2024. 13:20

“NARANČASTA RIBICA: PODRŠKA JEDNORODITELJSKIM OBITELJIMA”

S velikim zadovoljstvom Vas pozivamo na okrugli stol pod nazivom \"Narančasta ribica: Podrška jednoroditeljskim obiteljima\" koji će se održati 23.05.2024. od 11 do 14 sati ...
pročitaj više