Novosti

Objavljen zbornik radova Novi početak

Objavljen je zbornik radova Novi početak!

Ovaj zbornik obuhvaća prikaz projektnih aktivnosti i njihovih rezultata tijekom 22 mjeseca provođenja projekta »Novi početak« dviju nevladinih organizacija – Udruge za unapređenje kvalitete življenja LET i Društva za socijalnu podršku.

Ovaj zbornik obuhvaća prikaze radova kojima se na stručan način aktualizira problematika učinkovite resocijalizacije i reintegracije počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu. U zborniku su objedinjeni radovi stručnjaka praktičara koji direktno rade s počiniteljima kaznenih djela kroz zatvorski sustav i sustav probacije, ali i stručnjaka koji primjenom pojedinih projektnih aktivnosti u okviru nevladinog sektora pružaju usluge osobama nakon izlaska iz zatvora.

Razmjena iskustava i primjera dobre prakse te suočavanje s brojnim izazovima, ali i
ograničenjima daju priliku stručnjacima da obogate svoja znanja i vještine, ali i dobiju
prostor za razvijanje novih oblika rada. Radovi u ovom zborniku hvalevrijedan su pokušaj multisektorskog i interdisciplinarnog pristupa na području resocijalizacije i reintegracije bivših počinitelja kaznenih djela u zajednicu.

Zbornik možete preuzeti na sljedećoj poveznici: https://udruga-let.hr/wp-content/uploads/2021/06/ZBORNIK-Novi_Pocetak-2021.pdf

 

 

Projekt „Novi početak” sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda u okviru Poziva na dodjelu bespovratnih sredstava Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu u iznosu od 1.017.634,34 kn.
Projekt sufinancira i Vladin ured za udruge.

#novi_pocetak

Kontakt osoba: iva.jovovic@udruga-let.hr

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

14.05.2024. 22:59

Okrugli stol o mentalnom zdravlju

Savez udruga za mentalno zdravlje (SUMEZ) organizirao je 14.05.2024. u Zagrebu Okrugli stol pod nazivom: Dobre prakse usluga u zajednici za osobe s teškoćama mentalnog ...
pročitaj više
13.05.2024. 13:20

“NARANČASTA RIBICA: PODRŠKA JEDNORODITELJSKIM OBITELJIMA”

S velikim zadovoljstvom Vas pozivamo na okrugli stol pod nazivom \"Narančasta ribica: Podrška jednoroditeljskim obiteljima\" koji će se održati 23.05.2024. od 11 do 14 sati ...
pročitaj više
07.05.2024. 10:04

UPISI U GRADSKE DJEČJE VRTIĆE 2024./2025.

UPISI U VRTIĆ!!! Upisi u gradske dječje vrtiće za pedagošku godinu 2024./2025. ------------------------------ Zahtjevi za upis u gradske dječje vrtiće za pedagošku godinu 2024./2025. podnose ...
pročitaj više