Novosti

LET za osobe sa duševnim smetnjama

Udruga LET osmišljava moderna zakonodavna rješenja za zaštitu prava osoba sa duševnim smetnjama.

S tim ciljem pokrenuta je Facebook zajednica pod nazivom “LET za osobe sa duševnim smetnjama“.

Pozivamo stručnjake i aktiviste da nam se pridruže u promjeni zakonodavstva i primjeni najmodernijih međunarodnih pristupa u pobošljanju zaštite osoba sa duševnim smetnjama!!!

Osobe s duševnim smetnjama u Hrvatskoj su izložene svakodnevnoj stigmi i diskriminaciji. To potvrđuje nedavni slučaj ženske osobe koja je izgubila posao na sudu, jer je uslijed svog pogoršanog stanja pokušala učiniti suicid. To njezino stanje se nije uzelo u obzir kao da je ona dobila infarkt pa završila u bolnici, nego kao da se svojom krivnjom ona dovela u takvo stanje i nije izvršavala svoje radne zadatke. Dakle društvo ne razumije što su to duševne smetnje, ne razumije da su to bolesti kao i svake druge, ne razumije da invaliditet koji nastaje iz duševnih smetnji treba tretirati kao invaliditet drugih građana i iz tog aspekta je položaj osoba s duševnim smetnjama u Hrvatskoj vrlo težak. Na normativnoj razini bit će značajnije bolji, u skladu sa suvremenim zakonodavcima u svijetu, međutim praksa će pokazati kako će to u stvarnosti izgledati.

12105987_922143047863915_18950020691248428_n

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više