Novosti

LET za osobe sa duševnim smetnjama

Udruga LET osmišljava moderna zakonodavna rješenja za zaštitu prava osoba sa duševnim smetnjama.

S tim ciljem pokrenuta je Facebook zajednica pod nazivom “LET za osobe sa duševnim smetnjama“.

Pozivamo stručnjake i aktiviste da nam se pridruže u promjeni zakonodavstva i primjeni najmodernijih međunarodnih pristupa u pobošljanju zaštite osoba sa duševnim smetnjama!!!

Osobe s duševnim smetnjama u Hrvatskoj su izložene svakodnevnoj stigmi i diskriminaciji. To potvrđuje nedavni slučaj ženske osobe koja je izgubila posao na sudu, jer je uslijed svog pogoršanog stanja pokušala učiniti suicid. To njezino stanje se nije uzelo u obzir kao da je ona dobila infarkt pa završila u bolnici, nego kao da se svojom krivnjom ona dovela u takvo stanje i nije izvršavala svoje radne zadatke. Dakle društvo ne razumije što su to duševne smetnje, ne razumije da su to bolesti kao i svake druge, ne razumije da invaliditet koji nastaje iz duševnih smetnji treba tretirati kao invaliditet drugih građana i iz tog aspekta je položaj osoba s duševnim smetnjama u Hrvatskoj vrlo težak. Na normativnoj razini bit će značajnije bolji, u skladu sa suvremenim zakonodavcima u svijetu, međutim praksa će pokazati kako će to u stvarnosti izgledati.

12105987_922143047863915_18950020691248428_n

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više