EN
Novosti

Život bez budžeta kao da putujete, a da nemate geografsku kartu

29.05.2014. 08:20 • Novosti

Na radionici o upravljanju osobnih financija za samohrane roditelje sudionici su imali priliku kroz interaktivne vježbe osvijestiti svoj stav prema financijama i dobiti uvid u metode kako voditi i planirati budžet.

Radionicu je 27.5.2014. u organizaciji udruge LET vodila suradnica udruge s dugogodišnjim iskustvom u vođenju ovakvih radionica. Kroz vježbe na vlastitom kućnom budžetu sudionici su dobili uvid gdje novac „curi“ i kako planirati  i uvažavati subjektivne potrebe i želje postavljanjem ciljeva, te konačno na temelju toga donijeti informiranije odluke i time poboljšati kvalitetu života.

Život bez budžeta kao da putujete, a da nemate geografsku kartu, napomenula je predavačica završavajući radionicu citatom poljskog pjesnika Cypriana Norwolda:  „Da bi čovjek bio sretan, mora imati nešto od čega će živjeti, nešto za što će živjeti i nešto za što će umrijeti. Nedostatak jedne od ovih stvari dovodi do drame. Nedostatak dvije stvari dovodi to tragedije“.

 

 

PODIJELI ČLANAK