EN
Novosti

Video o programima smanjenja štete u RH

18.12.2018. 07:04 • Novosti

Programi smanjenja šteta (engl. Harm Reduction) je javnozdravstveni pristup usmjeren populaciji korisnika droga, posebice onima koji koriste drogu injektiranjem.

Ovaj video prikazuje kako organizacije civilnog društva (nevladine organizacije) i institucije javnog zdravstva u Hrvatskoj surađuju u cilju smanjenja šteta za osobe koje koriste droge te kako su programi smanjenja šteta korisni i učinkoviti osobama koje koriste droge.

Video je izrađen u sklopu EU programa za zdravstvo (2014.-2020.): „Zajednička akcija iz područja prevencije infekcije HIV-om i koinfekcija te smanjenja šteta“ (HA-REACT – The Joint Action on HIV and Co-infection Prevention and Harm Reduction).

#PWUD #PWID #HarmReduction #HIV #Hepatitis #Supportdontpunish

 

PODIJELI ČLANAK