Novosti

Video o programima smanjenja štete u RH

Programi smanjenja šteta (engl. Harm Reduction) je javnozdravstveni pristup usmjeren populaciji korisnika droga, posebice onima koji koriste drogu injektiranjem.

Ovaj video prikazuje kako organizacije civilnog društva (nevladine organizacije) i institucije javnog zdravstva u Hrvatskoj surađuju u cilju smanjenja šteta za osobe koje koriste droge te kako su programi smanjenja šteta korisni i učinkoviti osobama koje koriste droge.

Video je izrađen u sklopu EU programa za zdravstvo (2014.-2020.): „Zajednička akcija iz područja prevencije infekcije HIV-om i koinfekcija te smanjenja šteta“ (HA-REACT – The Joint Action on HIV and Co-infection Prevention and Harm Reduction).

#PWUD #PWID #HarmReduction #HIV #Hepatitis #Supportdontpunish

 

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više