Novosti

Udruga LET u kampanji promocije “Centra za vanjske radnike i volontere u programima smanjenja štete” – Vanjski rad i programi smanjenja štete u Zagrebu

Povodom obilježavanja Međunarodnog dan borbe protiv zlouporabe droge i nezakonite trgovine drogom, 26.6., udruga LET je sudjelovala u javnoj kampanji senzibilizacije građana za probleme zlouporabe droga.
Građanima Zagreba smo u subotu, 25.6., na Trgu Petra Preradovića, u organizaciji Gradskog ureda za zdravstvo, rad i socijalnu skrb Grada Zagreba, dijelili promotivne materijale Udruge te predstavili plakat: VANJSKI RAD – odgovornost za budućnost unutar projekta “Centar za vanjske radnike i volontere u programima smanjenja štete”.

Volonteri i studenti socijalnog rada su u nedjelju, 26.6., na području Zagreba podijelili oko 4.000 letaka koji upozoravaju na postojanje dviju strana života – onog opterećenog bolesti, liječenjem, raznim tretmanima, strahovima, depresijom i opasnostima, ali i onog koji nudi rad, ljubav, obitelj, zadovoljstvo, ljepotu, slobodu i izbor odluka. Ovaj Međunarodni dan je prilika za razmišljanje koja strana života je poželjna.

Vanjskim radom želimo smanjiti negativne zdravstvene posljedice povezane s intravenskim korištenjem droga; doći u doticaj s korisnicima droga u zajednicama u kojima žive, gdje koriste drogu i gdje se okupljaju; doći do poželjnih promjena u ponašanju s naglaskom u odluci liječenja; uključiti korisnike droga u postojeći zdravstveno socijalni sustav te u društvenu zajednicu kroz programe društveno korisnog rada.

Centar za vanjske radnike je financijski poduprlo Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi RH kao i Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb Grada Zagreba.

Više informacija o ovom, ali i drugim projektima/programima udruge LET na
www.udruga-let.hr.

Kontakt osobe:
Nedjeljko Marković, projektni koordinator
Tel./faks: 01/4823041, mobitel: 098/1759390
E-pošta: nedjeljko.markovic@udruga-let.hr

Iva Jovović
, izvršna direktorica
Tel./faks: 01/4823041, mobitel: 091/5393771
E-pošta: iva.jovovic@udruga-let.hr

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više