Novosti

Udruga LET sudjeluje u istraživanju – prevalencija HIV-a i hepatitisa C u populaciji intavenskih ovisnika u Zagrebu

Primili smo ovih dana sljedeći poziv da se pridružimo istraživanju i naravno odmah se uključili:

 

Poštovani,

 

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE, URED ZA SUZBIJANJE ZLOUPORABE DROGA, kojeg zastupa Željko Petković (ravnatelj) i SVEUČILIŠTE U ZAGREBU, Medicinski fakultet, Zagreb, kojeg zastupa Akademik Davor Miličić (dekan) sklopili su dana 01. srpnja 2014. Ugovor  kojim se uređuje provedba usluge znanstveno – istraživačkog projekta „Istraživanje prevalencije HIV-a i hepatitisa C povezanih sa zlouporabom droge u Republici Hrvatskoj, sukladno tehničkim i znanstvenim parametrima studije provedivosti  i prihvaćenoj Ponudi Fakulteta od 28. svibnja 2014. godine.

Temeljni cilj ovog projekta je prikupljanje podataka o: a) prevalenciji HIV-a i hepatitisa C u populaciji intravenskih ovisnika u Zagrebu, Splitu i Rijeci, b) sociodemografskim podacima ispitanika te c) rasprostranjenosti rizičnih i protektivnih ponašanja u toj populaciji.

Planira se provesti RDS istraživanje (iz engl. Respondent-driven samplig- uzorak upravljan ispitanicima). Istraživanje će se provesti u tri velika Hrvatska centra: Zagreb, Split i Rijeka, u udrugama koje rade s tom populacijom.

Kako udruga “Let”  provodi program smanjenja štete molimo Vas da se uključite u provedbi istraživanja te nam na taj način pomognete u realizaciji projekta.

Nadam se uspješnoj suradnji.

S poštovanjem,

 

Dr. sc. Marta Čivljak, dr. med.

voditelj projekta

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više