Novosti

Udruga LET potpisala je dokument – Manifest za uključivu i sveobuhvatnu politiku EU o rodno utemeljenom nasilju

Udruga LET potpisala je dokument – Manifest za uključivu i sveobuhvatnu politiku EU o rodno utemeljenom nasilju

Uoči Međunarodnog dana žena koji se obilježava 8. ožujka i u iščekivanju objave nacrta zakona EU usmjerenog prema rješavanju nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, organizacije civilnog društva s područja EU upozorile su na potrebu zaštite prava žena koje se susreću s višestrukom diskriminacijom – poput žena s invaliditetom, žena beskućnica, seksualnih radnica, žena niskog socioekonomskog statusa, žena migrantica te trans žena i žena pripadnica LGBTQ zajednice. Upozorava se da te skupine žena imaju najveću vjerojatnost da dožive rodnu uvjetovanu diskriminaciju te se poziva zakonodavna tijela EU na donošenje uključivog zakonskog okvira za zaštitu prava žena diljem EU.

Više na linku:

https://www.eswalliance.org/stop_all_forms_of_gender-based_violence

 

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više