Novosti

Udruga LET potpisala je dokument – Manifest za uključivu i sveobuhvatnu politiku EU o rodno utemeljenom nasilju

Udruga LET potpisala je dokument – Manifest za uključivu i sveobuhvatnu politiku EU o rodno utemeljenom nasilju

Uoči Međunarodnog dana žena koji se obilježava 8. ožujka i u iščekivanju objave nacrta zakona EU usmjerenog prema rješavanju nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, organizacije civilnog društva s područja EU upozorile su na potrebu zaštite prava žena koje se susreću s višestrukom diskriminacijom – poput žena s invaliditetom, žena beskućnica, seksualnih radnica, žena niskog socioekonomskog statusa, žena migrantica te trans žena i žena pripadnica LGBTQ zajednice. Upozorava se da te skupine žena imaju najveću vjerojatnost da dožive rodnu uvjetovanu diskriminaciju te se poziva zakonodavna tijela EU na donošenje uključivog zakonskog okvira za zaštitu prava žena diljem EU.

Više na linku:

https://www.eswalliance.org/stop_all_forms_of_gender-based_violence

 

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više