EN
Novosti

Udruga LET potpisala je dokument – Manifest za uključivu i sveobuhvatnu politiku EU o rodno utemeljenom nasilju

23.02.2022. 09:25 • Uncategorized

Udruga LET potpisala je dokument – Manifest za uključivu i sveobuhvatnu politiku EU o rodno utemeljenom nasilju

Uoči Međunarodnog dana žena koji se obilježava 8. ožujka i u iščekivanju objave nacrta zakona EU usmjerenog prema rješavanju nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, organizacije civilnog društva s područja EU upozorile su na potrebu zaštite prava žena koje se susreću s višestrukom diskriminacijom – poput žena s invaliditetom, žena beskućnica, seksualnih radnica, žena niskog socioekonomskog statusa, žena migrantica te trans žena i žena pripadnica LGBTQ zajednice. Upozorava se da te skupine žena imaju najveću vjerojatnost da dožive rodnu uvjetovanu diskriminaciju te se poziva zakonodavna tijela EU na donošenje uključivog zakonskog okvira za zaštitu prava žena diljem EU.

Više na linku:

https://www.eswalliance.org/stop_all_forms_of_gender-based_violence

 

PODIJELI ČLANAK