Novosti

Udruga LET na HTV-u!

Biti zatvorenik i roditelj

Prema izvješću Uprave za zatvorski sustav oko 12 700 djece u RH ima jednog ili oba roditelja u pritvoru ili na izdražavanju zatvorske kazne. Humanizacija zatvorskog sustava, jačanje roditeljskih kompetencija i kontakata djece i roditelja zatvorenika inicijative koje se provode u hrvatskim kaznionicama.
Izlazak roditelja – zatvorenika iz zatvora jednako je izazovan po pitanju socijalne integracije, ponovnog povezivanja s obitelji, rješavanja problema smještaja i stanovanja te samog opstanka na slobodi.

Nemogućnost stjecanja i održavanja svega navedenog ostavlja bivše zatvorenike na margini društva, što zbog egzistencijalnih razloga dovodi do novih kaznenih djela.

O tome kako može pomoći sustav a kako udruge i nevladine organizacije govorili su gosti emisije Imam problemIvana Zanze, izvršna direktorica Udruge „RODA”, Iva Jovović, izvršna direktorica Udruge za unapređenje kvalitete življenja „LET” i Zvonimir Penić, načelnik Sektora tretmana Uprave za zatvorski sustav i probaciju Ministarstva pravosuđa.

20.02.2024. 09:58

Zagreb Zovi

Zagreb-Zovi  Zaštiti sebe i druge od HIV/AIDS-a, Hepatitisa i drugih krvlju prenosivih bolesti. Anonimno, besplatno i bez pitanja možeš dobiti novi pribor i ostaviti stari. ...
pročitaj više
15.01.2024. 12:24

Mladi i ovisnosti- što pokazuju istraživanja?

Svaki treći srednjoškolac svakodnevno puši Do kraja srednje škole vjerojatno će svaki treći (a u nekim sredinama i svaki drugi) učenik probati marihuanu Mladi koji ...
pročitaj više
11.01.2024. 20:59

Ne dirajte odbačeni pribor!!!

U splitskom kvartu puno narkomanskih igala i šprica. Ljudi bijesni i očajni Piše: Lukrecija Žderić 19:55, 11. siječnja 2024. Link  FOTO: INDEX ODBAČENE narkomanske igle dugogodišnji ...
pročitaj više