Novosti

Udruga LET na HTV-u!

Biti zatvorenik i roditelj

Prema izvješću Uprave za zatvorski sustav oko 12 700 djece u RH ima jednog ili oba roditelja u pritvoru ili na izdražavanju zatvorske kazne. Humanizacija zatvorskog sustava, jačanje roditeljskih kompetencija i kontakata djece i roditelja zatvorenika inicijative koje se provode u hrvatskim kaznionicama.
Izlazak roditelja – zatvorenika iz zatvora jednako je izazovan po pitanju socijalne integracije, ponovnog povezivanja s obitelji, rješavanja problema smještaja i stanovanja te samog opstanka na slobodi.

Nemogućnost stjecanja i održavanja svega navedenog ostavlja bivše zatvorenike na margini društva, što zbog egzistencijalnih razloga dovodi do novih kaznenih djela.

O tome kako može pomoći sustav a kako udruge i nevladine organizacije govorili su gosti emisije Imam problemIvana Zanze, izvršna direktorica Udruge „RODA”, Iva Jovović, izvršna direktorica Udruge za unapređenje kvalitete življenja „LET” i Zvonimir Penić, načelnik Sektora tretmana Uprave za zatvorski sustav i probaciju Ministarstva pravosuđa.

14.06.2024. 21:41

Europski izvještaj o drogama- 2024.

Snažne sintetičke tvari, nove mješavine droga i promjene obrazaca upotrebe predstavljaju sve veću prijetnju u Europi. Ovo su neki od problema koje je danas istaknuo ...
pročitaj više
08.06.2024. 17:19

Fingiranje demokracije!!!

Digitalnim barijerama protiv sudjelovanja javnosti: Više od 40 udruga traži od Ministarstva uprave da im omogući komentiranje zakona! Organizacije civilnog društva, njih 42 iz cijele Hrvatske, ...
pročitaj više
03.06.2024. 21:45

Dan prava osoba s duševnim smetnjama u Republici Hrvatskoj

Hrvatski Sabor donio je odluku o proglašenju 6. lipnja Danom prava osoba s duševnim smetnjama u Republici Hrvatskoj.   Mentalno zdravlje sastavna je i neizostavna komponenta ...
pročitaj više