EN
Novosti

U slučaju pronalaska infektivnog otpada, najbolje je ništa ne dirati!

19.08.2014. 16:54 • Novosti

LET_2

 

U Zagrebu, 18.08.2014. godine

Udruga LET provodi akcije čišćenja okoliša od ovisničkog pribora (igala i štrcaljki) na području grada Zagreba i Zagrebačke županije.

Odbačeni korisnički pribor se nažalost vrlo često nalazi u parkovima kao i u okolici škola i dječjih vrtića i kao takav predstavlja stvarni zdravstveni rizik za širu populaciju. Riziku su naročito izložena djeca koja ga teško prepoznaju, pa su tako izloženiji zarazi nekom od zaraznih bolesti kao što su hepatitis ili HIV.

U slučaju pronalaska infektivnog otpada, najbolje je ništa ne dirati, već samo obavijestiti na brojeve 091 955 5549 i 091 724 4744. Udruga LET na siguran i propisan način skuplja taj otpad, te ima ugovor s tvrtkom koja zbrinjava taj otpad sukladno zakonskim propisima.

Udruga LET

 

Letak u pdf formatu možete skinuti ovdje

Priopćenje u pdf formatu možete skinuti ovdje

PODIJELI ČLANAK