Novosti

Tribina “Zar je loše imati doma dva?”

Povodom Međunarodnog dana obitelji, 15. svibnja, sudjelovali smo na tribini “Zar je loše imati doma dva?” u organizaciji Hrvatske udruge za ravnopravno roditeljstvo.

Cilj tribine bio je ukazati na to koliko je za djecu i njihovo odrastanje važna obitelj te da roditelji i nakon razvoda braka ostaju mama i tata te da trebaju nastaviti imati ravnopravnu ulogu u životu djeteta.

Uz stručne i zanimljive paneliste, čuli smo nove informacije o neurološkim procesima kod djece, što se to događa s dječjim mozgom dok prolaze kroz stres uzrokovan razvodom braka te koje mogu biti posljedice istoga. Također, upoznati smo i sa primjerima sudske prakse iz država EU, kao i sa djelatnostima koje za roditelje i djecu u razvodu provodi Obiteljski centar, a detaljnije smo prošli i kroz često spominjani fenomen roditeljskog otuđenja.

Zaključak je da se interes djeteta tijekom razvoda braka mora staviti na prvo mjesto, da dijete može biti sretno i kada ima dva doma, a da se u tom procesu, kada roditelji zapnu, trebaju na odgovarajući način uključiti stručnjaci i javne institucije.

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više