Novosti

Tribina: Novi obiteljski zakon – izazovi i novine

Udruga LET Vas poziva na

 tribinu: Novi obiteljski zakon – izazovi i novine, koja će se održati 17.06.2014. godine s početkom u 11,00 sati u prostorima Hotela Central Slavonski Brod (adresa: Ulica Petra Krešimira IV 45).

Screenshot 2014-06-09 18.26.06

Tribinu organiziramo s ciljem okupljanja samohranih roditelja, predstavnika institucija, organizacija i udruga iz Slavonskog Broda i Brodsko posavske županije koje u svom radu daju podršku jednoroditeljskim obiteljima i njihovoj djeci kako bi se potom njihova zajednička znanja, iskustva i potrebe prezentirala nadležnim državnim tijelima i institucijama.

Istoga dana, u večernjim satima s početkom u 17 sati (prostori Hotela Central Slavonski Brod, Ulica Petra Krešimira IV 45), organiziramo besplatnu radionicu za samohrane roditelje pod nazivom ”Izazovi jednoroditeljstva-unapređenje roditeljskih vještina”

U populaciji obitelji u Hrvatskoj ukupno je 188 001 ili 15% samohranih roditelja. Kako raste broj tih obitelji, tako rastu i problemi i njihove potrebe – problemi u obitelji, komuniciranju s bivšim bračnim drugom ili djecom ili teškim svladavanjem radne i obiteljske uloge koje obično nose majke, ili stigmatizaciji i socijalnoj izoliranosti samohranih očeva te smatramo da je potreban angažman cijelog društva u davanju podrške jednoroditeljskim obiteljima.

Udruga za unapređenje kvalitete življenja LET osnovana je 2002. godine u Zagrebu sa ciljem razvijanja socijalnih i javnozdravstvenih usluga ranjivim društvenim skupinama, a posebno programa namijenjenih jednoroditeljskim obiteljima. Pokrenuli smo web stranicu www.samohrani.com, provodimo direktno savjetovanje samohranih roditelja kao i organizaciju radionica. Tiskali smo priručnik “Za i O jednoroditeljskim obiteljima”.

Više informacija na:

www.samohrani.com

www.udruga-let.hr

Za sve informacije, slobodno nas kontaktirajte na brojeve: 01/58 03 726; 092/ 17 41 096

20.02.2024. 09:58

Zagreb Zovi

Zagreb-Zovi  Zaštiti sebe i druge od HIV/AIDS-a, Hepatitisa i drugih krvlju prenosivih bolesti. Anonimno, besplatno i bez pitanja možeš dobiti novi pribor i ostaviti stari. ...
pročitaj više
15.01.2024. 12:24

Mladi i ovisnosti- što pokazuju istraživanja?

Svaki treći srednjoškolac svakodnevno puši Do kraja srednje škole vjerojatno će svaki treći (a u nekim sredinama i svaki drugi) učenik probati marihuanu Mladi koji ...
pročitaj više
11.01.2024. 20:59

Ne dirajte odbačeni pribor!!!

U splitskom kvartu puno narkomanskih igala i šprica. Ljudi bijesni i očajni Piše: Lukrecija Žderić 19:55, 11. siječnja 2024. Link  FOTO: INDEX ODBAČENE narkomanske igle dugogodišnji ...
pročitaj više