EN
Novosti

Svjetski dan zdravlja

07.04.2020. 10:30 • Uncategorized

Svjetski dan zdravlja obilježava se 7. travnja svake godine pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije.
Ovaj dan se obilježava kako bi se izgradila svijest o određenoj zdravstvenoj temi čime bi se skrenula pažnja na prioritetne probleme od utjecaja na širu populaciju, kao i na važnost ulaganja u zdravlje.
 
Ove godine je posvećen vitalnoj ulozi medicinskih sestara i primalja, koje čine više od polovice zaposlenih u zdravstvenom sustavu.
Medicinske sestre i primalje igraju ključnu ulogu u brizi za ljude posvuda, uključujući i u razdobljima epidemija, u osjetljivim okruženjima i ratovima.
 
Njihova važnost i požrtvovnost najbolje se vidi upravo ovih dana širom svijeta, kada zajedno s liječnicima u bolnicama pružaju medicinsku pomoć zaraženima koronavirusom, izlažući se i same opasnosti od zaraze.
 
Veliko hvala svim zdravstvenim djelatnicima za sve što čine za nas, a sve Vas pozivamo da se pridržavate uputa kako bi olakšali rad zdravstvenim djelatnicima te kako bi se što prije izvukli iz ove situacije.
PODIJELI ČLANAK