EN
Novosti

Svjetski dan spolnog zdravlja

04.09.2020. 07:34 • Novosti

Svjetski dan spolnog zdravlja obilježava se s ciljem podizanja svijesti javnosti o spolnom zdravlju.

Prvi Svjetski dan spolnog zdravlja najavljen je upečatljivom temom „Pričajmo o tome!“ (engl. ”Let’s talk about it!”) koja je označila početak višegodišnje kampanje razbijanja straha i tabua vezanih za teme o spolnom zdravlju.

Unatoč velikim napredcima suvremenog društva, spolno zdravlje se i danas često smatra tabu temom. Tu činjenicu želimo promijeniti i uključiti cijelu populaciju u otvoreni i iskreni razgovor o spolnom zdravlju.

Više informacija možete naći na stranicama HZJZ-a na kojima se nalazi džepna knjižica „Vi imate pitanja? Mi imamo odgovore!“, koja je dostupna i online.

U njoj su kroz 101 pitanje i odgovor stručnjaci iz HZJZ-a na jasan, kratak i zabavan, no prije svega informativan način pristupili odgovaranju na najčešća pitanja o spolnom zdravlju.

#NemaMaženjaBezPaženja

PODIJELI ČLANAK