Novosti

Svjetski dan nepušenja

pusenje-prestanak-pusenja

Svjetski dan nepušenja obilježava se 31. svibnja diljem svijeta. Ovu akciju pokrenula je Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) kako bi se potaknule sve zemlje na provođenje preventivnih aktivnosti usmjerenih suzbijanju epidemije pušenja. Procjenjuje se da svake godine oko  6 milijuna ljudi umre od posljedica pušenja, od čega su više od 600 000 nepušači, koji umiru od posljedica pasivnog pušenja.

Ovogodišnja kampanja Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) poziva zemlje da povećaju poreze na duhanske proizvode kako bi potaknule ljude da prestanu s pušenjem i spriječile da uopće postanu pušači. Istraživanja pokazuju da povišenje cijena duhanskih proizvoda naročito djeluje na smanjenje potrošnje među siromašnijim grupama stanovništva te djeluje na smanjenje broja novih pušača među mladima.

Ukoliko se ne intervenira, ova epidemija ubijat će 8 milijuna ljudi godišnje do 2030. godine, a 80% tih preventabilnih smrti dogodit će se u slabije i srednje razvijenim zemljama.

 

Više informacija možete naći na stranicama Svjetske zdravstvene organizacije.

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više