EN
Novosti

Seminar Osnove psihosocijalne podrške u radu sa ženama i djecom migrantske populacije

03.02.2020. 09:30 • Uncategorized

U petak, 31. siječnja, predstavnica udruge Let sudjelovala je na seminaru Osnove psihosocijalne podrške u radu sa ženama i djecom migrantske populacije u organizaciji Liječnici svijeta Belgija – Ured za Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu.

Seminar je bio namijenjen volonterima i neprofesionalnim pomagačima iz organizacija civilnog društva koji su u doticaju s migrantskom populacijom i profesionalnim pomagačima koji nemaju mnogo iskustva u ovom području.

Obrađene su teme mentalnog zdravlja, stresa i traume, uzroka, oblika i posljedica nasilja nad ženama i djecom migrantske populacije te strategija suočavanja i potpore.

Drago nam je da smo imali mogućnost sudjelovati na ovoj edukaciji i na taj način produbiti svoje dosadašnje znanje o navedenoj problematici.

PODIJELI ČLANAK