EN
Novosti

Pripreme za posvojitelje !

06.05.2015. 10:46 • Novosti

Udruga za unapređenje kvalitete življenja Let provoditi će program edukacije i podrške budućim posvojiteljima  prije zasnivanja posvojenja.

Radionice će se održavati u svibnju i lipnju te rujnu: 

subotom od 10 do 13 sati u prostoru mjesnog odbora ‘Kralj Petar Svačić’ u Preradovićevoj 29.

Početak 9. svibnja 2015. godine.

Sadržaj programa: upoznavanje sa značenjem i postupkom posvojenja, rast i razvoj djeteta, razvojne mogućnosti i potrebe djeteta, razvoj vezivanja i privrženosti, razvoj i formiranje identiteta djeteta, važnost porijekla i bioloških roditelja u životu djeteta, kako i kada reći djetetu da je posvojeno, posvojenje i razvojni periodi, kako se nositi s gubitkom, proces tugovanja, posvojenje djece kod koje je završena razvojna faza ranog djetinjstva, adaptacija djeteta na novu obitelj, poteškoće i potrebe posvojenog djeteta, emocije i njihova kontrola, podrška razvoju samopouzdanja djeteta, roditeljstvo posvojenog djeteta i odgojni postupci, razvoj odnosa posvojitelja i djeteta.

Glavni cilj ovih radionica je razvijanje mreže usluga za posvojitelje i posvojenu djecu koje će doprinijeti podizanju kvalitete njihovog roditeljstva i realizaciji mjera obiteljske politike.

Više na: Posvojenje

 

PODIJELI ČLANAK