Novosti

Pripreme za posvojitelje !

Udruga za unapređenje kvalitete življenja Let provoditi će program edukacije i podrške budućim posvojiteljima  prije zasnivanja posvojenja.

Radionice će se održavati u svibnju i lipnju te rujnu: 

subotom od 10 do 13 sati u prostoru mjesnog odbora ‘Kralj Petar Svačić’ u Preradovićevoj 29.

Početak 9. svibnja 2015. godine.

Sadržaj programa: upoznavanje sa značenjem i postupkom posvojenja, rast i razvoj djeteta, razvojne mogućnosti i potrebe djeteta, razvoj vezivanja i privrženosti, razvoj i formiranje identiteta djeteta, važnost porijekla i bioloških roditelja u životu djeteta, kako i kada reći djetetu da je posvojeno, posvojenje i razvojni periodi, kako se nositi s gubitkom, proces tugovanja, posvojenje djece kod koje je završena razvojna faza ranog djetinjstva, adaptacija djeteta na novu obitelj, poteškoće i potrebe posvojenog djeteta, emocije i njihova kontrola, podrška razvoju samopouzdanja djeteta, roditeljstvo posvojenog djeteta i odgojni postupci, razvoj odnosa posvojitelja i djeteta.

Glavni cilj ovih radionica je razvijanje mreže usluga za posvojitelje i posvojenu djecu koje će doprinijeti podizanju kvalitete njihovog roditeljstva i realizaciji mjera obiteljske politike.

Više na: Posvojenje

 

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više