EN
Novosti

Pridruživanje Regionalnoj mreži TB i HIV zajednice u Jugoistočnoj Europi.

31.07.2019. 07:21 • Novosti

Udruga LET je postala član Regionalne mreže TB i HIV zajednice u Jugoistočnoj Europi (South-Eastern Europe Regional TB and HIV Community Network).

U regiji Jugoistočne Europe ima mnogo ljudi oboljelih od HIV-a i tuberkuloze. Budući da se naša regija suočava s velikim izazovima s održivošću usluga koje su financirane od strane Globalnog fonda za borbu protiv AIDS-a, tuberkuloze i malarije u prethodnim godinama, postajemo sve svjesniji nestalog glasa pogođene populacije. Vjerujemo da uključenost i uključivanje oboljelih od TB i HIV-a u donošenje odluka koje izravno utječu na njihov život, nisu privilegija, već pravo.

Regionalna mreža za TB i HIV će se sastojati  OCD-a (organizacije civilnog društva) koje se bave radom s oboljelima od TB i HIV-a. Razvoj mreže omogućit će organizacijama jačanje njihovih kapaciteta, što bi trebalo rezultirati uspješnim inicijativama zagovaranja.

PODIJELI ČLANAK