Novosti

Pridruživanje Regionalnoj mreži TB i HIV zajednice u Jugoistočnoj Europi.

Udruga LET je postala član Regionalne mreže TB i HIV zajednice u Jugoistočnoj Europi (South-Eastern Europe Regional TB and HIV Community Network).

U regiji Jugoistočne Europe ima mnogo ljudi oboljelih od HIV-a i tuberkuloze. Budući da se naša regija suočava s velikim izazovima s održivošću usluga koje su financirane od strane Globalnog fonda za borbu protiv AIDS-a, tuberkuloze i malarije u prethodnim godinama, postajemo sve svjesniji nestalog glasa pogođene populacije. Vjerujemo da uključenost i uključivanje oboljelih od TB i HIV-a u donošenje odluka koje izravno utječu na njihov život, nisu privilegija, već pravo.

Regionalna mreža za TB i HIV će se sastojati  OCD-a (organizacije civilnog društva) koje se bave radom s oboljelima od TB i HIV-a. Razvoj mreže omogućit će organizacijama jačanje njihovih kapaciteta, što bi trebalo rezultirati uspješnim inicijativama zagovaranja.

23.05.2024. 17:22

‘Mame, morate odmoriti!’: Narančasta ribica vašu djecu ovog ljeta vodi na more! Zvuči kao avantura na koju se spremaju likovi nekog crtića Walta Disneya, no ...
pročitaj više
14.05.2024. 22:59

Okrugli stol o mentalnom zdravlju

Savez udruga za mentalno zdravlje (SUMEZ) organizirao je 14.05.2024. u Zagrebu Okrugli stol pod nazivom: Dobre prakse usluga u zajednici za osobe s teškoćama mentalnog ...
pročitaj više
13.05.2024. 13:20

“NARANČASTA RIBICA: PODRŠKA JEDNORODITELJSKIM OBITELJIMA”

S velikim zadovoljstvom Vas pozivamo na okrugli stol pod nazivom \"Narančasta ribica: Podrška jednoroditeljskim obiteljima\" koji će se održati 23.05.2024. od 11 do 14 sati ...
pročitaj više