Novosti

PREDAVANJE O CYBERBULLYINGU

Dana 28.02.2024. u Osnovnoj školi Iver održali smo predavanje za roditelje učenika od 5-8 razreda osnovne škole o cyberbullyingu. Roditelji su imali priliku čuti što je cyberbullying, kako se očituje, koje su prednosti i rizici interneta te kako zaštiti djecu i uspostaviti zdrave i dosljedne granice u tom virtualnom svijetu kojeg smo svi mi dio.

Izazovi, opasnosti i posljedice virtualnog svijeta su mnoge: opadanje grafomotoričkih vještina, manjak socijalne osjetljivosti, nedovoljno razvijena empatija i neverbalna komunikacija, manjak koncentracije, socijalna i virtualna izolacija, pad samopoštovanja, pogoršanje u školskom uspjehu… A na nama ostaje da konstantno upozoravamo, educiramo i ukazujemo na sve opasnosti i zamke virtualnog svijeta kako bi djeci i mlađim generacijama omogućili zdravo odrastanje i oprezno korištenje svih virtualnih mreža koje su nam plasirane.

 

#cyberbullying_out

#stopelektroničkomnasilju

#boljespriječitinegoliječiti

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više