Novosti

PREDAVANJE O CYBERBULLYINGU

Dana 28.02.2024. u Osnovnoj školi Iver održali smo predavanje za roditelje učenika od 5-8 razreda osnovne škole o cyberbullyingu. Roditelji su imali priliku čuti što je cyberbullying, kako se očituje, koje su prednosti i rizici interneta te kako zaštiti djecu i uspostaviti zdrave i dosljedne granice u tom virtualnom svijetu kojeg smo svi mi dio.

Izazovi, opasnosti i posljedice virtualnog svijeta su mnoge: opadanje grafomotoričkih vještina, manjak socijalne osjetljivosti, nedovoljno razvijena empatija i neverbalna komunikacija, manjak koncentracije, socijalna i virtualna izolacija, pad samopoštovanja, pogoršanje u školskom uspjehu… A na nama ostaje da konstantno upozoravamo, educiramo i ukazujemo na sve opasnosti i zamke virtualnog svijeta kako bi djeci i mlađim generacijama omogućili zdravo odrastanje i oprezno korištenje svih virtualnih mreža koje su nam plasirane.

 

#cyberbullying_out

#stopelektroničkomnasilju

#boljespriječitinegoliječiti

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više