EN
Novosti

Okrugli stol “Fokus na tihe epidemije jetre: virusni hepatitisi i masna jetra”

24.05.2019. 10:19 • Novosti

21. i 22. svibnja održao se okrugli stol pod nazivom “Fokus na tihe epidemije jetre: virusni hepatitisi i masna jetra” u organizaciji Hrvatskog društva za bolesti jetre Hepatos. Na navedenom događaju ispred udruge Let je sudjelovala Iva Jovović.

Svrha sastanka je bila unaprijediti planirane aktivnosti u nadolazećem razdoblju kako bi se postigli ambiciozni ciljevi eliminacije virusnog hepatitisa koje je postavila Svjetska zdravstvena organizacija te sagledavanje postojećeg stanja u skrbi oboljelih od NAFLD-NASH, tj. masne jetre u Hrvatskoj i Europi. 

Teme koje su se obradile na sastancima bile su:

Dan 1: „Eliminacija hepatitisa: održivo financiranje – kako ga osigurati“

Dan 2: „U fokusu NAFLD – NASH: masna jetra – tiha epidemija u EU.

Sudjelovali su domaći i strani predavači, a nadamo se da će ovaj sastanak pomoći javnosti da se informira o ovim “tihim” epidemijama.  

PODIJELI ČLANAK