EN
Novosti

Održana završna konferencija projekta Novi početak

10.05.2021. 14:44 • Uncategorized

Danas je održana završna konferencija projekta Novi početak

Predstavljeno je sve što smo u posljednja 22 mjeseca radili na području resocijalizacije i reintegracije počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu.

Na konferenciji je sudjelovalo više od 100 sudionika, predstavljeni su rezultati projekta i prijedlozi za daljnje aktivnosti. U sklopu projekta održan je cijeli niz radionica, online studijska putovanja, izdavanje zbornika, organizacija okruglih stolova i kontinuirano se radilo s izravnim korisnicima – osobama koje su izašle sa izdržavanja zatvorske kazne.

Predstavnici Ministarstva pravosuđa i uprave u svojim su izlaganjima predstavili dosadašnju suradnju između zatvorskog/probacijskog sustava i udruga.

Jorge Monteiro iz probacijske službe u Portugalu predstavio je zatvorski i probacijski sustav u Porugalu.

Projekt „Novi početak” sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda u okviru Poziva na dodjelu bespovratnih sredstava Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu u iznosu od 1.017.634,34 kn.
Projekt sufinancira i Vladin ured za udruge.

#novi_pocetak

Kontakt osoba: iva.jovovic@udruga-let.hr

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

PODIJELI ČLANAK