Novosti

Održana završna konferencija projekta Novi početak

Danas je održana završna konferencija projekta Novi početak

Predstavljeno je sve što smo u posljednja 22 mjeseca radili na području resocijalizacije i reintegracije počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu.

Na konferenciji je sudjelovalo više od 100 sudionika, predstavljeni su rezultati projekta i prijedlozi za daljnje aktivnosti. U sklopu projekta održan je cijeli niz radionica, online studijska putovanja, izdavanje zbornika, organizacija okruglih stolova i kontinuirano se radilo s izravnim korisnicima – osobama koje su izašle sa izdržavanja zatvorske kazne.

Predstavnici Ministarstva pravosuđa i uprave u svojim su izlaganjima predstavili dosadašnju suradnju između zatvorskog/probacijskog sustava i udruga.

Jorge Monteiro iz probacijske službe u Portugalu predstavio je zatvorski i probacijski sustav u Porugalu.

Projekt „Novi početak” sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda u okviru Poziva na dodjelu bespovratnih sredstava Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu u iznosu od 1.017.634,34 kn.
Projekt sufinancira i Vladin ured za udruge.

#novi_pocetak

Kontakt osoba: iva.jovovic@udruga-let.hr

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više