EN
Novosti

Novi početak – suradnja s klubovima liječenih alkoholičara

23.12.2020. 08:28 • Novosti

Udio počinitelja kaznenih djela kojima je uz kaznu zatvora izrečena i mjera obaveznog liječenja od alkohola ili drugih opojnih sredstava iznosi oko 3%. Ova sigurnosna mjera se određuje osobama koje su kazneno djelo počinile pod utjecajem alkohola ili droga. S obzirom na to da probacija nema razvijene tretmanske programe ona surađuje s nizom državnih i nevladnih organizacija koje se bave liječenjem i integracijom ovisnika. Time dio počinitelja odlazi i u Klubove liječenih alkoholičara. Projekt Novi početak nudi mrežu socijalnih usluga i prava u lokalnoj zajednici za bivše zatvorenike i članove njihovih obitelji, a na našoj mapi usluga u zajednici se mogu pronaći informacije između ostaloga i o radu pojedinih KLA.

 

Projekt „Novi početak” sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda u okviru Poziva na dodjelu bespovratnih sredstava Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu u iznosu od 1.017.634,34 kn.

Provode ga udruge LET i Društvo za socijalnu podršku.

Projekt sufinancira i Vladin ured za udruge.

#novi_pocetak

Kontakt osoba: iva.jovovic@udruga-let.hr

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

PODIJELI ČLANAK