EN
Novosti

Nova publikacija- Samohrani otac

15.03.2022. 13:25 • Novosti

Udruga LET objavila je novu publikaciju- Samohrani otac

O teškoćama s kojima se susreću i potrebama koje imaju samohrani očevi nedovoljno se zna.

Znamo da se često susreću s predrasudama – njihova okolina često ne smatra da su dovoljno kompetentni roditelji kako bi se samostalno brinuli u svome djetetu, a najčešće isključivo zbog  toga što su muškarci.

Zbog toga što su muškarci pretpostavlja se i da je manja vjerojatnost da će tražiti pomoć i podršku, što od institucija, što od neformalne mreže.

Ipak, malobrojna istraživanja pokazala su da se teškoće s kojima se susreću samohrani očevi, ne razlikuju pretjerano od teškoća s kojima se susreću jednoroditeljske obitelji.

Treba imati na umu, da iako se jednoroditeljske obitelji često susreću s teškoćama poput usklađivanja rada i obiteljskih obaveza, nedostatne skrbi države, financijskim teškoćama te onim vezanim uz odgoj djece, oni su heterogena skupina unutar koje nemaju svi iste potrebe, uvjete i probleme.

 

Publikacija je objavljena uz financijsku pomoć Središnjeg ureda za demografiju i mlade.

 

PODIJELI ČLANAK