EN
Novosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti

15.11.2022. 10:00 • Novosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti  u Republici Hrvatskoj obilježava se u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca. Svake godine u navedenom razdoblju obilježavanje se provodi s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti a osobito droga, te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i zlouporabe droga poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Link na članak o udruzi LET:

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/u-hrvatskoj-ovisnici-u-prosjeku-umiru-u-50-godini-umrlo-322-u-godini-dana-20221111

Putem šire društvene akcije na nacionalnoj i lokalnoj razini promoviraju se zdravi stilova života, podizanja razine svijesti javnosti o štetnim zdravstvenim i socijalnim posljedicama ovisnosti i pružanju pomoći obitelji, osobito odgojnoj funkciji roditelja u prevenciji ovisničkog stila življenja.

PODIJELI ČLANAK