EN
Novosti

Međunarodni dan mladih-12.08.

12.08.2021. 16:18 • Novosti

Međunarodni dan mladih obilježava se svake godine 12. kolovoza, skrećući pažnju mladih na pitanja mladih i slaveći potencijal mladih kao partnera u današnjem globalnom društvu.

Godine 1965., u rezoluciji 2037 (XX), Generalna skupština usvojila je Deklaraciju o promicanju među mladima ideala mira, uzajamnog poštivanja i razumijevanja među narodima.

 

Ovogodišnji Međunarodni dan mladih pruža platformu mladim ljudima da nastave osvještavati, promišljati i djelovati za bolju budućnost i na dobrobit svojih lokalnih zajednica i cjelokupnog čovječanstva.

Međunarodni dan mladih obilježava se svake godine 12. kolovoza, skrećući pažnju mladih na pitanja mladih i slaveći potencijal mladih kao partnera u današnjem globalnom društvu, a mi u udruzi LET slavimo i rođendan naše Izvršne direktorice, Ive Jovović.

PODIJELI ČLANAK