EN
Novosti

Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama

26.06.2017. 14:23 • Novosti

Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama

26. lipnja 2017.

Glavna skupština UN-a 1987. proglasila je 26. lipnja “Međunarodnim danom protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama” želeći upozoriti svjetsku javnost na problem zlouporabe droga i potrebu aktivnog uključivanja svih subjekata, kako na globalnoj razini tako i na nacionalnoj razini, na djelovanje u postizanju zajedničkog cilja – društvo slobodno od zlouporabe droga. Cilj društvene akcije koja se povodom obilježavanja Međunarodnog dana provodi na nacionalnoj i lokalnoj razini je promovirati, osobito mladima, zdrave stilove života, te putem edukativno-preventivnih aktivnosti informirati javnost o štetnim zdravstvenim i socijalnim posljedicama ovisnosti.

 

worlddrugday-26-June

 

PODIJELI ČLANAK