Novosti

Javna akcija „12 i 5 za mentalno zdravlje“

Povodom obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja (10. listopada) Hrvatski savez udruga za mentalno zdravlje u petak 09. listopada od 12:00 do 12:05 sati organizira zajedničku javnu akciju „12 i 5 za mentalno zdravlje“ koja će se održati istovremeno u svim hrvatskim gradovima u kojima djeluju Udruge članice Saveza.

Otvorenim pismom „12 i 5 za mentalno zdravlje“ koje je identičnog sadržaja kao i tekst peticije obratili smo se: Predsjedniku Republike Hrvatske, Vladi Republike Hrvatske, Odboru za zdravstvo i socijalnu politiku Hrvatskoga sabora, Ministarstvu zdravstva, Ministarstvu rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Udruge članice Hrvatskog saveza udruga za mentalno zdravlje u gradu Zagrebu tijekom javne akcije pročitati će zahtjeve peticije nakon čega će prikupljene potpise zajedno sa tekstom peticije predati mjerodavnim državnim institucijama.

Javna akcija „12 i 5 za mentalno zdravlje“ u Zagrebu će se održati u petak 09. listopada od 12:00 do 12:05 sati istovremeno na ovih pet lokacija:
1. Ured predsjednika Republike Hrvatske, Pantovčak 241
2. Vlada Republike Hrvatske, Trg svetog Marka 2 i Hrvatski sabor, Trg svetog Marka 6
3. Poglavarstvo grada Zagreba, Trg Stjepana Radića 1
4. Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Ulica grada Vukovara 78
5. Ministarstvo zdravstva, Ksaver 200a

Ono što tražimo jest:
1. Hitno uvrštavanje već pripremljene Nacionalne strategije razvoja mentalnog zdravlja (2020.- 2030.) u saborsku proceduru i njenu što bržu implementaciju u praksi
2. U popis postojećih psihosocijalnih usluga koje financira HZZO uvrstiti usluge Mobilnih timova i Grupa peer podrške u zajednici.
3. Hitno iznalaženje načina za kontinuirano financiranje programa i projekata udruga koje se bave pružanjem psihosocijalnih usluga u zajednici

Cjelovit tekst peticije može se pronaći putem ove poveznice:

https://www.peticija24.com/inicijativa_12_i_5_za_mentalno_zdravlje.

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više