EN
Novosti

Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima

18.10.2018. 07:38 • Novosti

Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima obilježava se 18.listopada.

Trgovanje ljudima jedan je od najbeskrupuloznijih primjera kršenja ljudskih prava radi stjecanja protupravne imovinske koristi od kojeg zbog njegove globalne rasprostranjenosti nije izuzeta niti jedna država na svijetu.

Žrtvama se njihova ljudska prava krše na način da im se ograničava mogućnost kretanja, onemogućava komuniciranje s obitelji i okolinom, te ih se u takvim okolnostima na različite načine iskorištava. Žrtve trgovanja ljudima su u najvećem broju slučajeva žene, djeca, a sve češće i muškarci.

Udruga LET provodi projekt DESIrE koji se bavi smanjenjem potražnje za trgovanje ljudima s ciljem seksualne eksploatacije.

 

PODIJELI ČLANAK