EN
Novosti

Edukacija “PLUG IN” u Danskoj

26.05.2014. 10:38 • Novosti

 

Predstavnica udruge LET sudjelovala na je edukaciji koju je organizirala Danska agencija za visoko školstvo. Edukacija pod nazivom “PLUG IN” održana je od 20.-22.05.2014. u Kopenhagenu.

Tridesetak sudionika iz desetak država EU-a učilo je kako koristiti nove medije i društvene mreže (poput Facebook-a, Twitter-a, Snapchat-.a i dr.)  za pristup mladima. Sudionici su planirali projekte za mlade i slušali o iskustvima drugih organizacija.

Sudionici su također proveli i jedno cijelo popodne u centru Kopenhagena sa vanjskim radnicima kojima je za cilj uključiti što više mladih u lokalne Centre za mlade. Ti vanjski radnici obilaze pojedine kvartove i motiviraju mlade da se uključe u organizirane aktivnosti i da što manje slobodnog vremena provode na ulici.

Financijska sredstva su bila osigurana kroz program ERASMUS+, a za sudionike iz Hrvatske put je plaćen sredstvima Agencije za mobilnost i EU.

PODIJELI ČLANAK