Novosti

Za društvo aktivnih mladih u svrhu suzbijanja elektroničkog nasilja

Priduži se POZITIVI !!!

Upoznajte deset mladih ljudi koji aktivizmom mijenjaju svijet

Preuzeto sa: http://www.srednja.hr/svijet/upoznajte-deset-mladih-ljudi-koji-aktivizmom-mijenjaju-svijet/

Mladi ljudi diljem svijeta rade korisne i humane stvari, istovremeno šaljući snažne poruke. Iz različitih razloga njihov angažman ostaje po strani, dok su u fokusu neki puno banalniji ili mračniji događaji. Izdvajamo deset mladih ljudi, uglavnom tinejdžera koji su dokaz da pojedinci mogu mijenjati velike sustave, te činiti svijet boljim mjestom.

Madelyn McGlynn

Često nam se čini da pojedinac bez obzira na trud i želju ne može previše toga promijeniti u velikim sistemima koji su već uhodani, ali i s druge strane tromi za mijene. No, junaci iz teksta svojim angažmanom potvrđuju suprotno. Ovi mladi ljudi, uglavnom tinejdžeri dokazuju da ništa nije nemoguće prenosi Huffingtonpost.

Olivia Bouler

Olivia Bouler je 12 – godišnja aktivistica u borbi za zaštitu planeta Zemlje. Napisala je knjigu ‘Olivijine ptice: Spašavanje zaljeva‘ te izložila umjetnička slikarska djela u Centar za prirodu i umjetnost ‘Ned Smith’. Svojim akcijama Olivia je prikupila u ekološke svrhe više od 200 tisuća dolara.

Grace Li

Jedna je od osnivačica i generalna direktorica organizacije ‘We Care Act‘, koja pomaže mladim ljudima diljem svijeta, čije su zemlje pogođene katastrofama. Počevši sa prikupljanjem knjiga za žrtve potresa u Kini, pa do prikupljana sredstava za unesrećene uraganom Ike Grace Li pomogla je 14 tisuća djece da se oporave nakon prirodnih nepogoda.

“Deveti krug rocka” – humanitarni koncert IX. gimnazije

Jeremiah Kimbugwe

Ovaj 24-godišnjak koristi znanja koja je stekao školujući se za sovijalnog radnika, da bi proveo promjene u zdravstvenom sustavu Ugande. Jeremiah surađuje s organizacijom ‘Sovhen Uganda ‘te zajedno s njima nadgleda pogone za proizvodnju higijenskih uložaka, kako bi doskočio problemu nečistih metoda koje mlade žene trenutno primjenjuju.

Kyle Weiss

Kao osnivač organizacije FUNDaFIELD ovaj 19-godišnji mladić iz Kalifornije se zalaže za poboljšanje kvalitete života mladeži u zemljama u razvoju na gradeći nogometne terene. Na ovaj način im pruža priliku da se igrajući nogomet, izliječe od trauma te rastu i razvijaju u pozitivnom smjeru.

Cassandra Lin

Impresivna 14-godišnjakinja je utemeljiteljica projekta ‘TGIF: Pretvori mast u gorivo’, kojim se mast pretvara u biodizel. Nakon konvertiranja, ovo gorivo se isporučuje obiteljima bez grijanja. Cassandra se upustila u ovu akciju kada je pročitala u lokalnim novinama tekst o velikom broju ljudi koji nemaju novac za grijanje tijekom zimskih mjeseci.

Luis Cruz

Odlučan u želji da pomogne osobama s različitim fizičkim hendikepima, Luis je izmislio ‘Eyeboard’ odnosno kompjuterski program koji korisnici kontroliraju pokretima očiju. Nakon što je ovaj 19 – godišnjak upoznao na fakultetu studenta paraplegičara, počeo je istraživati jeftine načine za korištenje tehnologije u životu hendikepiranih osoba te tako napravio prototip programa koji košta 300 dolara.

Abdel Azorgan

Radeći s ocem na jednoj farmi u Jordanu, ovaj mladić je počeo razmišljati o imovativnim sistemima za zaštitu vode. Nakon svog prvog sudjelovanja na međunarodnom sajmu znanosti i inženjerstva INTEL 2006. godine, Abdel, inče 22 – godišnjak sudjelovao je na brojnim natjecanjima, a bio i dio više organizacija, kako bi prenio stečeno znanje mladeži.

Zander Srodes

Borac je za očuvanje okoliša te se već deset godina bori za zaštitu morskih kornjača. Srodes je 21 – godišnjak iz Washingtona koji je pokrenuo znanstveno – programske seminare ‘Turtle Talks’, kako bi svoju ljubav prema ovim životinjama prenio na mladež diljem SAD-a. Napisao je i tri knjige vezane za ovu temu, uključujući i ‘Turtle talks activity book’, koja je prodana u tri tisuće primjeraka i prevedena na šest jezika.

Mladi znanstvenik zaslužan što možemo vidjeti aktivnost mozga

Madelyn McGlynn

Nakon što je saznala da u Ugandi svakih pola minute jedno dijete umire od malarije, Madelyn je zajedno sa svoje četiri sestre odmah pokrenula akciju i osnovala oragnizaciju ‘NETwork Against Malaria’. Ubrzo je osnovano preko 20 ogranaka ove organizacije, širom SAD-a odakle Madelyn dolazi te je zahvaljujući njenom i angažmanu njenih sestara u prikupljanju novca za kupovinu mreža protiv komaraca malaričara, spašeno oko 34 tisuće i 500 života.

Camilo Jimenez

Ovaj 22-godišnjak želio je promijeniti nešto u Latinskoj Americi, gdje se samo 18 posto otpadaka reciklira. Njegova tvrtka ECOPUNTOS, omogućava ljudima da u zamjenu za reciklažni materijal prikupe bodove i osvoje nagrade.

 

11.04.2024. 10:31

VOLITE SE SIGURNO!!! ❤️❤️❤️

VOLITE SE SIGURNO! “Volite se sigurno” je kampanja  kojom nastojimo ukazati na važnost brige o spolnom i reproduktivnom zdravlju populacije te promovirati odgovorno seksualno ponašanje. ...
pročitaj više
03.04.2024. 14:46

Priopćenje za medije: osvrt na nacrt Zakona o privremenom uzdržavanju

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE povodom prijedloga promjena Zakona o privremenom uzdržavanju   Zagreb, 03.04.2024.- Udruga LET ovim putem upućuje Priopćenje za medije povodom provedbe postupka e-savjetovanja ...
pročitaj više
29.03.2024. 09:23

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Uskrs je prilika da se probudimo, ljubimo ljude oko sebe i svijet u kojem živimo. Uskrs je zaista jedno novo buđenje, najjača pobjeda dobra nad ...
pročitaj više