EN
Novosti

Cijepljenje protiv HPV-a za djevojke i mladiće u Zagrebu

02.01.2022. 12:58 • Novosti

U organizaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) i Škole narodnog zdravlja Andrija Štampar Medicinskog fakulteta Sveučilišta (ŠNZ) u Zagrebu, djevojke i mladići u dobi do 25 godina mogu se bez naručivanja i najave cijepiti protiv humanog papiloma virusa (HPV) na adresi Rockefellerova 12.

Cijepljenje se održava svake srijede od 16.00 do 19.00 sati na adresi  Rockefellerova 12, edukacijski centar.

Cijepi se devetvalentnim cijepivom Gardasil 9.

Cijepljenje protiv HPV-a je preporučljivo djevojčicama i djevojakama, dječacima i mladićima u osmom razredu osnovne škole i mladima do 25 godina starosti radi smanjenja rizika od infekcije HPV-om i razvoja karcinoma.

 

 

Svi zainteresirani mogu se savjetovati s liječnikom specijalistom epidemiologije o cijepljenju protiv HPV-a.

Više informacija o prevenciji i cijepljenju protiv infekcije HPV-om:

Cijepljenje protiv HPV-a

 

Preuzeto sa: www.hzjz.hr 

PODIJELI ČLANAK