Novosti

Brošura – Upoznaj svoja prava!

Udruga za unapređenje kvalitete življenja LET, u partnerstvu s Društvom za socijalnu podršku,
objavila je brošuru Upoznaj svoja prava! u sklopu projekta Novi početak. Cilj tog projekta je počiniteljima kaznenih djela olakšati povratak u društvenu zajednicu nakon izvršenja zatvorske kazne.

Korisnici u brošuri, između ostalog, mogu pronaći informacije o tome gdje i kako pronaći besplatnu pravnu pomoć nakon izvršavanja zatvorske kazne, kao i upute za sređivanje potrebne papirologije nakon izlaska iz zatvora. Također, u njoj su navedene socijalne usluge na koje bivši zatvorenici imaju pravo kao i svaki drugi građanin Republike Hrvatske. Brošure će se dijeliti po zatvorima i centrima za socijalnu skrb, a dostupne su i online na stranicama udruge LET.

Jednom kada si bio zatvorenik, nosiš tu stigmu za cijeli život, nevažno o kojem se kaznenom djelu
radi. Teško je izaći van a da se nemaš kome obratiti za pomoć. Nažalost, znam za puno slučajeva
kada, zbog uvjeta koji ih dočekaju po izlasku iz zatvora, pojedinci opet završe u krivoj okolini, rekao
nam je nakon odsluženja zatvorske kazne počinitelj kaznenog djela koji je želio ostati anoniman.
Povratak u normalan život je težak. Nemaš novca, nemaš posla.Teško je. Dosta su mi pomogli ljudi
iz Udruge, saznao sam kome se mogu javiti i na što imam pravo, dodao je pritom se zahvalivši
Udruzi LET i Društvu za socijalnu podršku.

Kako bivši zatvorenici ne bi zauvijek ostali na margini društva i došli u rizik od ponavljanja kaznenog djela, važna je suradnja stručnjaka i institucija u zajednici. Upravo to jedan je od ciljeva projekta Novi početak.

 

Projekt „Novi početak“ su sufinancirali Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u okviru poziva na dodjelu bespovratnih sredstava „Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja“. 

Vrijednost projekta: 1.197.216,87 kuna.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge LET.

 

21.07.2024. 16:31

Pravobraniteljica upozorava!!!

Brojni građani izgubili zdravstveno osiguranje, iščekuju odluku Ustavnog suda o zahtjevu pučke pravobraniteljice 10/07/2024 Preuzeto sa: ombudsman.hr Prošla je godina dana otkako je pučka pravobraniteljica ...
pročitaj više
15.07.2024. 12:40

Ljetno radno vrijeme

Vanjski rad – radno vrijeme tijekom ljeta Obavještavamo korisnike da tim za vanjski rad- mobilni outreach rad odnosno izmjena igala i štrcaljki i dalje radi, privremeno u ...
pročitaj više
12.07.2024. 12:04

Mediji o udruzi LET

Cijeli niz medija je popratio rad udruge LET u zadnjih par mjeseci: Članak u Novom listu Članak u Jutarnjem listu Prilog na RTL-u Prilog na ...
pročitaj više