EN
Novosti

Bolji život za naše stare sugrađane

01.02.2017. 14:21 • Novosti

Potpisivanje Sporazuma o osnivanju Nacionalnog vijeća za umirovljenike i starije osobe
Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković potpisat će, s predsjednikom Matice umirovljenika Hrvatske Josipom Kovačićem i predsjednicom Sindikata umirovljenika Hrvatske Jasnom A. Petrović, Sporazum o osnivanju Nacionalnog vijeća za umirovljenike i starije osobe, u srijedu, 1. veljače 2017. godine, u 14.30 sati, u Banskim dvorima.

Sporazumom se osniva Nacionalno vijeće za umirovljenike i starije osobe, kao savjetodavno tijelo Vlade koje o pitanjima iz područja mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, socijalne politike i zaštite starijih osoba donosi zaključke i mišljenja Vladi, u duhu partnerstva i suradnje.

Vlada Republike Hrvatske prihvatila je Prijedlog sporazuma o osnivanju Nacionalnog vijeća za umirovljenike i starije osobe na sjednici 29. prosinca 2016.

Nakon potpisivanja Sporazuma predviđeno je obraćanje predsjednika Vlade, predsjednika Matice umirovljenika Hrvatske i predsjednice Sindikata umirovljenika Hrvatske.

PODIJELI ČLANAK